Легальна заробітна плата - гарантія соціального захисту

Друк
Створено: П'ятниця, 24 березня 2017

Конституцією України визначено право кожного громадянина України на належні, безпечні і здорові умови праці, заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

Законом України „Про Державний бюджет України на 2017 рік” встановлено мінімальну заробітну плату в місячному розмірі у розмірі 3200 грн., у погодинному розмірі – 19,34 грн., а прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб, - з 1 січня 2017 року - 1 600 грн., з 1 травня – 1684 грн., з 1 грудня – 1762 грн.

 

У зв’язку з цим, мінімальний страховий внесок у 2017 році становитиме 704 грн. на місяць. У 2016 році понад 30 тис. працівників області (23,6% штатних працівників) отримували заробітну плату в межах мінімальної.

Законодавчі зміни мають позитивно вплинути на фінансовий стан працівників при дотриманні роботодавцями вимог чинного законодавства. У випадку, якщо виплата зарплати не буде легалізована, або виплата здійснюватиметься без дотримання вимог законодавства, роботодавець нестиме матеріальну та адміністративну відповідальність, а найманий працівник - буде позбавлений права на зарахування страхового стажу. 

Тому, уже вкотре звертаємося до сумління громадян і вкотре попереджаємо, що отримуючи неофіційну заробітну плату, ви повністю беззахисні перед роботодавцем! Проявіть свою чітку громадянську позицію – вимагайте від своїх роботодавців гідної оплати праці відповідно до кваліфікації та обсягу робіт з прозорим її декларуванням! 

Copyright 2016 Легальна заробітна плата - гарантія соціального захисту.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free