Про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування

Друк
Створено: П'ятниця, 03 лютого 2017

Сьогодні багато хто з громадян України не зовсім усвідомлює основні принципи страхової пенсійної системи: пенсія – це не допомога від держави, а індивідуальний результат багаторічної праці кожного.

На сьогоднішній день держава надає можливість громадянам подбати про свою майбутню пенсію за різних життєвих обставин: набути пенсійних прав на рівні з громадянами, для яких участь у соціальному страхуванні є обов’язковою, шляхом добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Останнє дає змогу громадянам, які не підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, набути необхідного страхового стажу самостійно.

 

Можливістю добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування мають право скористатися:

- члени фермерського господарства, особистого селянського господарства;

- особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Особи, які бажають взяти участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, для укладання договору про добровільну участь з метою набуття страхового стажу, повинні звернутися із заявою до територіального органу Державної фіскальної служби.

 

Copyright 2016 Про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free