Інформація про діяльність Глибоцького бюро правової допомоги

Друк
Створено: Вівторок, 27 лютого 2018

Ось уже другий рік на території району продовжує свою роботу відділ «Глибоцьке бюро правової допомоги» Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Упродовж 2017 року до бюро правової допомоги звернулося 489 мешканців району, надано 425 консультацій, 64 громадян звернулися за отриманням безоплатної вторинної правової допомоги, а для 9 був призначений адвокат, 55  за наказами  місцевого центру видані доручення на працівників бюро для представлення їх інтересів у судах та інших органах, складення процесуальних документів тощо. 

 

По 40 справам судом винесені рішення на користь позивачів про задоволення позовних вимог, 9 справ знаходяться на розгляді у суді по 9 справам оформляються необхідні для звернення до суду, по 6 справам винесені висновки про відсутність підстав для звернення до суду.

За категоріями справ мешканці району зверталися з метою представництва інтересів у суді з таких питань:

1)                розірвання шлюбу – 11

2)                стягнення аліментів, зміна їх розміру, зміна способу стягнення – 22

3)                встановлення права власності на спадкове майно – 7

4)                кредитні зобов’язання – 2

5)                встановлення фактів, що мають юридичне значення – 3

6)                встановлення опікунства – 2

7)                встановлення батьківства – 1

8)                позбавлення батьківських прав – 1

9)                про примусове зняття з місця реєстрації – 2

10)           інші питання - 13

Окрім цього, працівники бюро постійно займаються правопросвітницькою роботою та поширенням інформації про право жителів району  на безоплатну правову допомогу, а також про діяльність бюро правової допомоги.

Від початку своєї діяльності працівники бюро правової допомоги провели 73 правопросвітницьких заходи, з-поміж яких участь у сесіях районної рад, акції з вуличного інформування населення, поширення інформації про роботу бюро в приміщеннях навчальних закладів, закладів культури, медичних установ, громадських організацій. Проводили семінари для учасників АТО, брали участь у різноманітних святкових заходах, підписували меморандуми про співпрацю.

Крім того, працівники бюро правової допомоги забезпечували роботу мобільних пунктів консультування в центрі надання адміністративних послуг, територіальному центрі соціального обслуговування  (надання соціальних послуг), районному центрі зайнятості, центральній районній бібліотечній системі, Глибоцькому професійному ліцеї, Петричанському психо – неврологічному пансіонаті, також проводились заходи у Глибоцькому ліцеї, Глибоцькій гімназії та Карапчівській школі-інтернат.

Протягом року здійснювали виїзди та надавали правові консультації громадянам на базі сільських рад, а саме: Камянської, Опришенської, Старововчинецької, Волоківської, Глибоцької, Станівецької, Тарашанської, Йорданештської, Димківської, Коровійської, Чагорської, Стерченської, Тереблеченської, Луковицької, Молодійської, Черепковецької, Карапчівської,  Корчівецької, Купської, Сучевенської, Синівецької та Турятської.

Упродовж 2017 року керівником бюро заключено 7 меморандумів про співпрацю з: Управлінням освіти Глибоцької РДА , Глибоцьким районним  козацьким товариством «Буковинської краєвої  Козацької Січі ім. гетьмана Івана Мазепи», Службою у справах дітей Глибоцької РДА, Глибоцьким районним сектором з питань пробації ЦЗМРУ Міністерства юстиції, Управління праці та соціального захисту населення Глибоцької РДА, Глибоцьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Глибоцьким управлінням обслуговування громадян ГУ ПФУ у Чернівецькій області.

Глибоцьке бюро співпрацює з територіальними органами юстиції, а саме Глибоцьким районним ВДВС та Глибоцьким районним відділом ДРАЦС, двічі на місяць на базі бюро керівництвом проводяться спільні прийоми громадян.

Також  слід відзначити  плідну співпрацю з головним редактором районної газети «Новий день» Шапкою М.А., який постійно через шпальти газети інформує населення району про діяльність Глибоцького бюро правової допомоги та висвітлює актуальні питання, з якими звертаються до бюро.

Велику підтримку у роботі бюро надає Глибоцька районна рада в особі Панчука П.В., бюро забезпечене приміщенням, на сесії райради прийнято Програму надання безоплатної правової допомоги у Глибоцькому районі на 2017 – 2019 роки та Глибоцька ОТГ в особі Ванзуряка Г.С. розроблена, у лютому  2018 рокуприйнята Програма надання безоплатної правової допомоги жителям Глибоцької  об’єднаної територіальної громади Чернівецької області

на 2018-2020 роки, яка дасть змогу малозабезпеченим верствам населення отримати допомогу по сплаті судового збору при зверненні до суду, також  керівництво району постійно скеровує громадян до бюро для надання консультацій та роз’яснень законодавства.

 

 

Начальник бюро                                                                            Яніна Богдан

Copyright 2016 Інформація про діяльність Глибоцького бюро правової допомоги.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free