Аналіз регуляторного впливу проекту рішення районної ради «Про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 02.11.2007 №172-14/07 «Про затвердження переліку платних послуг, що надаються комунальними установами Глибоцької районної ради»

Друк
Створено: Понеділок, 27 лютого 2017

Аналіз регуляторного впливу

проекту рішення районної ради «Про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 02.11.2007 №172-14/07 «Про затвердження переліку платних послуг, що надаються комунальними установами Глибоцької районної ради»

  

1. Визначення проблеми, яку пропонується розв'язати шляхом прийняття регуляторного акта

Проект рішення районної ради «Про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 02.11.2007 №172-14/07 «Про затвердження переліку платних послуг, що надаються комунальними установами Глибоцької районної ради» розроблено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.2011 №1270 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній  та комунальній формі власності».

 

Проаналізувавши листи і звернення до районної ради щодо вартості платних послуг, та, враховуючи збільшення з 01.01.2017 року розмірі мінімальної заробітної плати, а також інших складових витрат, з яких формується собівартістьплатних послуг, а саме, придбання матеріалів, оплата комунальних послуг, тощо, виникла необхідність затвердити нові розміри платних послуг, які можуть надаватися бюджетними закладами культури, що засновані на спільній власності територіальних громад селища та сіл району.

 

2. Визначення цілей регулювання

Прийняття проекту рішення районної ради «Про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 02.11.2007 №172-14/07 «Про затвердження переліку платних послуг, що надаються комунальними установами Глибоцької районної ради» має на меті збільшити до прийнятного рівня вартість платних послуг, які можуть надаватися бюджетними закладами культури, що засновані на спільній власності територіальних громад селища та сіл району та водночас надасть їм можливість погасити витрати, понесені при їх наданні.

  

3. Оцінка альтернативних способів досягнення встановлених цілей

Перший спосіб

Збереження рішення районної ради від 02.11.2007 №172-14/07 «Про затвердження переліку платних послуг, що надаються комунальними установами Глибоцької районної ради» без змін і доповнень. При цьому не буде можливості вирішити вищезазначені питання.

 

 Другий спосіб

Детальний аналіз зазначеного рішення, аналіз листів і звернень до районної ради щодо вартості та переліку платних послуг, пропозицій та зауважень до неї, засвідчили необхідність внести зміни до вартості послуг, які на сьогодні діють.

Враховуючи викладене найбільш прийнятною альтернативою є другий спосіб, викладений у проекті рішення районної ради «Про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 02.11.2007 №172-14/07 «Про затвердження переліку платних послуг, що надаються комунальними установами Глибоцької районної ради».

  

4. Механізм і заходи, які пропонується застосувати для розв'язання проблеми

В новій редакції рішення дасть можливість реалізувати основні принципи державної політики у сфері надання платних послуг установами культури, заснованими на спільній власності територіальних громад селища та сіл району на місцевому рівні.

  

5. Обґрунтування можливості досягнення поставлених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Впливу зовнішніх факторів на дію регуляторного акта не очікується. Запровадження пропонованого регуляторного акту спричинить збільшення надходжень до спеціального фонду районного бюджету.

  

6. Визначення очікуваних результатів прийняття акта

Прийняття проекту рішення районної ради «Про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 02.11.2007 №172-14/07 «Про затвердження переліку платних послуг, що надаються комунальними установами Глибоцької районної ради» надасть можливість привести до економічно обґрунтованого розміру вартість платних послуг, які надаються бюджетними установами культури, заснованими на спільній власності територіальних громад селища та сіл району.

 

 

Витрати

Вигоди

Глибоцька районна рада

-

Забезпечення реалізації державної політики в сфері культури на місцевому рівні

Бюджетні установи культури, засновані на спільній власності територіальних громад селища та сіл району

-

Надасть можливість, незалежно від обсягів фінансування з місцевого бюджету, створити належні умови для функціонування закладів культури, поліпшити умови обслуговування користувачів

Населення

В розмірах, встановлених бюджетними закладами культури, на конкретні види послуг

Надасть можливість отримувати актуальні на сьогоднішній день послуги, та сприятиме покращенню якості надання послуг

  

 

7. Обґрунтування терміну дії проекту рішення районної ради

Рішення районної ради у разі його прийняття матиме необмежений термін дії.

 

 8. Визначення показників результативності

За рахунок перегляду розміру платних послуг, передбачається збільшення надходжень до спеціального фонду районного бюджету.

Дія регуляторного акта поширюється на бюджетні заклади культури, засновані на спільній власності територіальних громад селища та сіл району. Розмір коштів і час, які витрачають суб'єкти господарювання на виконання основних вимог регуляторного акту не прогнозується.

 Рівень поінформованості суб'єктів господарювання з основних положень акта передбачається здійснити шляхом розміщення проекту рішення на офіційній сторінці Глибоцької районної ради в мережі Інтернет                      (http://gl-rayrada.gov.ua).

 

9. Відстеження результативності регуляторного акта

Відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватись шляхом аналізу статистичних даних.

Базове відстеження результативності зазначеного проекту буде здійснено до набрання цим регуляторним актом чинності.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено через рік після набрання чинності цим регуляторним актом шляхом порівняння результативності показників, визначених під час базового відстеження.

 

 

Начальник відділу районної ради

по управлінню об’єктами спільної

власності територіальних громад

селища та сіл району, з питань

приватизації та захисту прав споживачів                                             С.І.Єремеску

 

Copyright 2016 Аналіз регуляторного впливу проекту рішення районної ради «Про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 02.11.2007 №172-14/07 «Про затвердження переліку платних послуг, що надаються комунальними установами Глибоцької районної ради».
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free