Звернення голови Глибоцької районної ради Петра Панчука у зв’язку з 32-ми роковинами Чорнобильської катастрофи

Друк
Створено: Четвер, 26 квітня 2018

 26 квітня 2016 року виповнюється 32 ріки з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

 Та біда, яка сталася вночі 26 квітня 1986 року, назавжди залишиться в пам’яті людей як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди. Людство ще не знало техногенно-екологічної катастрофи таких масштабів.

 Аварія призвела до забруднення більше 145 тисяч кв. км. території України, Республіки Білорусь та Російської Федерації. Внаслідок Чорнобильської катастрофи постраждало понад 5 мільйонів людей, забруднено радіоактивними нуклідами близько 5 тисяч населених пунктів. Серед 30 тис. населених пунктів України близько 2 тис. мають статус забруднених в результаті аварії на ЧАЕС.

 Пройшло тридцять років відтоді як 26 квітня 1986 року нічна зміна на Чорнобильській АЕС завершувала планове випробування перед зупинкою енергоблоку №4 на профілактичний ремонт. Події тієї ночі розписані по секундах, а наслідки цих секунд без перебільшення змінили світ. Життя багатьох людей і навіть держав розмежувалося на дві частини – до Чорнобиля і після Чорнобиля. Зовсім звична ситуація для двадцятого сторіччя, коли історичний час ділився на до революції і після революції, на до війни і після війни. Але наслідки революції здолали за десять років, наслідки другої світової війни подолали за 10-15 років. Про подолання наслідків Чорнобильської катастрофи не можна говорити навіть через 32 роки.

 15 грудня 2000 року, в обстановці всесвітнього шоу по команді з палацу “Україна” був зупинений реактор №3 ЧАЕС. Підприємство з балансовою вартістю в один мільярд карбованців в цінах 1984 року миттєво знецінилося натиском кнопки аварійного захисту АЗ-5.

 Заради історичної справедливості відмітимо, що сталося це вдруге. Вперше це сталося в ніч на суботу, 26 квітня 1986 року і натискання кнопки АЗ-5 спричинило радіаційно-ядерну аварію. Вдруге – спричинило соціальну катастрофу. Історія повторилася двічі: перший раз як трагедія, другий раз – як фарс.

Copyright 2016 Звернення голови Глибоцької районної ради Петра Панчука у зв’язку з 32-ми роковинами Чорнобильської катастрофи.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free