Музею у селі Старий Вовчинець – 60 років

Друк
Створено: Понеділок, 20 листопада 2017

 17 листопада 2017 року музею у селі Старий Вовчинець виповнилось 60 років. З нагоди ювілею музею у актовій залі Старововчинецького ліцею відбулися урочисті заходи, участь в яких взяли голова Глибоцької районної ради Петро Панчук, голова райдержадміністрації Георгій Придій, начальник управління культури та директор Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Віра Кітайгородська та Оксана Палійчук, начальник управління освіти Глибоцької РДА Василь Барарюк, голова «Просвіти» Глибоцького району Олександра Приходько-Возняк, представники громадськості села.

 

 У виступах посадовці згадували Івана Касіяновича Топала, колишнього директора музею. Саме завдяки його ентузіазму і старанням разом з іншими колегами-педагогами та учнями було зібрано і розміщено експозицію із 100 експонатів в одній із шкільних кімнат. За 60 років, що минули від тоді, музей набув статусу краєзнавчого. У 24 залах виставлено понад 8 тисяч експонатів із історії села. Є тут і унікальна експозиція, в якій зібрано більше 3 тисяч пасхальних писанок майтринь Старого Вовчинця, навколишніх сіл, а також із сусідньої Румунії. Тепер добру справу Івана Касіяновича гідно продовжують теперешній директор музейного закладу Ольга Вінтоник, педагоги і учні ліцею, не залишається осторонь музеюсільський голова Петро Остафійчук.

 Народився Іван Касіянович 6 серпня 1934 року у селі Старий Вовчинець Глибоцького району Чернівецької області у селянській родині. У 1961 році закінчив історичний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту. Почав трудову діяльність у 1954 році вчителем історії та географії Банилівської середньої школи Вижницького району Чернівецької області. З 1957 року працював вчителем історії та географії, заступником директора з навчально-виховної роботи Старововчинецької  середньої школи, а з 1961 року був призначений на посаду директора даного закладу. Топало Іван Касіянович нагороджений знаком «Відмінник освіти СРСР», медаллю «Ветеран праці», грамотами Міністерства освіти і науки України, обласного управління освіти та науки, грамотами відділу освіти. Почесний громадянин Глибоччини.

 З вересня 2016 року музей носить ім’я І.К.Топала, де відкрито меморіальну дошку на честь засновника і творця музею.

 

Copyright 2016 Музею у селі Старий Вовчинець – 60 років.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free