75 річниця вшанування жертв масового розстрілу мирних жителів в урочищі Варниця

Друк
Створено: П'ятниця, 01 квітня 2016

 Сьогодні виповнюється 75 років з часу трагічних подій, що відбулися 1 квітня 1941 року в урочищі "Варниця", неподалік села Біла Криниця, Глибоцького району,Чернівецької області. Тоді радянські прикордонники відкрили вогонь по колоні людей, що намагалися перейти з СРСР до Румунії. Тоді, у 41-му, селяни-буковинці – переконалися у фальшивості заяв про захист інтересів простих людей у тоталітарному суспільсті. Вони стали заручниками двох великодержавних ідеологій, втілювачі яких, задля досягнення своєї мети, не рахувалися з людським життям.

 

  В урочищі Варниця відбулась  поминальна панахида та траурний мітинг. Участь  взяли голова Глибоцької районної ради Петро Панчук, голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, народний депутат України Григорій Тіміш, заступник голови Чернівецької ОДА Руслан Сенчук, голова Глибоцької РДА Георгій Придій, генеральний консул Румунії в місті Чернівці Елеонора Молдован, духовенство, громадськість, гості з Румунії

  Поминальну панахиду було проведено духовенством буковини та сусідньої Румунії.

  Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих буковинців та поклали вінки і квіти до підніжжя пам’ятного знаку «Буковинцям, які загинули 1 квітня 1941 року».

   У своїх виступах присутні поверталися в історію нашого краю, детально розповідали про цей страшний день, про події на кордоні 1940-1941 років.

 

 

Copyright 2016 75 річниця вшанування жертв масового розстрілу мирних жителів в урочищі Варниця.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free