Відповідь Міністерства внутрішніх справ України на звернення депутатів Глибоцької районної ради 53-23/18 від 11.05.2018р.

Друк
Створено: Вівторок, 31 липня 2018

 Управлінням взаємодії з Національною поліцією Міністерства внутрішніх справ України за дорученням керівництва МВС спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державною екологічною інспекцією України, Національною поліцією України та Чернівецькою обласною державною адміністрацією у межах компетенції розглянуто звернення депутатів Глибоцької районної ради Чернівецької області, прийняте на XXIII сесії районної ради VII скликання 11 травня 2018 року  № 53-23/18 яке надійшло листом з Секретаріату Кабінету Міністрів України, щодо ситуації, яка склалася в с. Валя Кузьмина Глибоцького району Чернівецької області.

 За інформаціями Міністерства аграрної політики та продовольства України, державної екологічної інспекції України та Чернівецької обласної державної адміністрації, повідомляє таке.

 11 травня 2018 року працівниками Держаної екологічної інспекції у Чернівецькій області здійснено позапланову перевірку відомостей, викладених у зверненні депутатів Глибоцької районної ради Чернівецької області.

 Установлено, філія «Чернівецька птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» займається вирощуванням птиці для отримання курячого яйця.

 

 На орендованій земельній ділянці філії «Чернівецька птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» виявлено 3 забруднені земельні ділянки площею 213,9 кв.м., що є порушенням вимог статті 55 Закону України «Про охорону навколишнього середовища», статті 96 Земельного кодексу України та статті 35 Закону України «Про охорону земель».

 За виявлені правопорушення, керівнику підприємства надано обов’язковий для виконання припис від 21.05.2018 № 02/40 та притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу на загальну суму 1 700 грн. Крім того, вказаному підприємству підраховано і пред’явлено претензію на добровільне відшкодування шкоди, завданої державі внаслідок забруднення земельних ділянок.

 Головним управлінням Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі – Держпродспоживслужба) проведено розслідування випадків загибелі птиці в господарстві філії «Чернівецька птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард», під час якого відібрано паталогічний матеріал з місць захоронення птиці та пташників птахофабрики, який направлено до Чернівецької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби.

 За результатами проведених лабораторних досліджень інфекційних захворювань птиці не виявлено.

 Глибоцьким районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби складено припис від 08.05.2018 № 4, яким керівництво філії «Чернівецька птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» зобов’язано терміново відвантажити загиблу птицю на Хмельницьку філію ДП «Укрветсанзавод» для утилізації, згідно з укладеним договором.

 На посадову особу філії «Чернівецька птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» складено протокол від 08 травня 2018 року № 111 щодо скоєння адміністративного правопорушення та винесено постанову про накладання адміністративного стягнення від 11 травня 2018 року № 22/381.

 З метою недопущення подібних порушень, керівництвом філії «Чернівецька птахофабрика» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» розроблено та затверджено заходи щодо своєчасної утилізації загиблої птиці та вивезення гною для біометричного знезараження відповідно до діючих вимог.

 За інформацією Національної поліції України, повідомляємо, що слідчим відділенням Глибоцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області проводилось досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом забруднення або псування земель.

 За результатами досудового розслідування слідчим указаного слідчого підрозділу це кримінальне провадження закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 (Закриття кримінального провадження та провадження щодо юридичної особи) Кримінального процесуального кодексу України.

 Т.в.о. начальника                                                                      К.Я.Кудрик

Copyright 2016 Відповідь Міністерства внутрішніх справ України на звернення депутатів Глибоцької районної ради 53-23/18 від 11.05.2018р..
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free